Ystäväkirjassa Johanna Partanen
Kirjoittaja: Vieraskynä / Tanssipuodin ystäväkirja / 15.2.2021
Tanssipuodin Ystäväkirja avaa lukijoiden iloksi tanssialan ammattilaisten, tanssijoiden, artistien ja muusikoiden luonnetta, ajatuksia ja elämää. Vastausvuorossa toinen Lavis-lavatanssijumpan perustajista Johanna Partanen!
- Nimi (ja lempinimi): Johanna Partanen
- Kuvaile itseäsi viidellä sanalla: Iloinen, urheilullinen, luotettava, luova ja epäjärjestelmällinen
- Lempiväri: Pinkki ja musta
- Muut kuin tanssiharrastukset: Luonnossa liikkuminen ja liikunta eri muodoissa
- Lempiherkku: Kaikki missä on sokeria ja voita
- Lapsuuden haaveammattisi: Hevostenhoitaja
- Rentoudun mieluiten…Kotona
- Suosikki tanssilaji(t): Rokkihan se
- Parhaat tanssijalkineet: Bloch tanssilenkkarit (Tanssipuodin mallistosta löytyy)
- Huikein tanssimuisto: Helsingissä, olikohan 2015, Senaatintorilla kun Lavisteltiin yhdessä usean sadan ihmisen kanssa!
- Mikä biisi saa sinut aina tanssimaan: Tällä hetkellä Love Not War
- Kerro itsestäsi jotain yllättävää: Osaan tehdä keppihevosia
- Jos saisit yhden supervoiman – minkä ottaisit: Hetkessä elämisen ja olemisen taidon. Lavistelu ja liikunta auttavat löytämään tämän taidon – silloin kaikki muu unohtuu.
- Mistä sinut löytää somessa: En henkilökohtaisesti juuri käytä somea, mutta facesta minut löytää. Toki minuun saa yhteyttä Laviksen eri some-kanavien kautta. (Ne löydät vaikka Laviksen nettisivuilta)
- Kun koronapiina on ohi, mitä odotat eniten: Liikuntapaikkojen aukeamista ja tapahtumia sekä sitä, että näissä näkee tuttuja pitkästä aikaa.
- Terveiset ystäväkirjan lukijoille: Hyvää kevättä ja pysytään terveinä.
Kuvassa: Johanna Partanen yhdessä Lavis Lavatanssijumpan toisen perustajan, Sirkku Pusan kanssa
Edellinen
« Ystäväkirjassa Vili Mustalampi
« Ystäväkirjassa Vili Mustalampi
Seuraava
Ystäväkirjassa Sami Helenius »
Ystäväkirjassa Sami Helenius »
© 2023 Suomen Tanssipuoti Oy | Kärsämäentie 47, 20360 Turku | 045 151 4830 | info@tanssikurssit.fi